AKTUALNOŚCI

Rekordowy kwiecień na Lotnisku Chopina: blisko 1,59 mln pasażerów i nowe udogodnienia

źródełka z filtrowaną wodą na lotnisku
W kwietniu obsłużono dokładnie 1 588 901 pasażerów, co stanowi wzrost o 8,6% w porównaniu do kwietnia 2019 roku. Największy ruch odnotowano 26 kwietnia, kiedy lotnisko obsłużyło 62 834 osoby. Od początku 2024 roku przez lotnisko przeszło 5 891 799 pasażerów.
Wzrost ruchu na lotnisku spowodował poprawę udogodnień dla pasażerów. W maju oddano do użytku nowe źródełka z wodą pitną oraz zmodernizowano istniejące. Obecnie jest siedem takich urządzeń, a wkrótce będzie osiem, zlokalizowanych w strefach Schengen i non-Schengen. Umożliwiają one darmowe napełnianie butelek, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia plastiku.

Rzeczniczka lotniska, Anna Dermont, podkreśliła, że pasażerowie doceniają możliwość bezpłatnego napełniania butelek wodą pitną.

W bieżącym roku lotnisko obsłużyło ponad 540 tysięcy pasażerów czarterowych, co stanowi wzrost o 42% w porównaniu do 2019 roku. Najpopularniejsze kierunki czarterowe to: Marsa Alam, Hurghada, Szarm el-Szejk, Antalya i Fuerteventura. W ruchu regularnym najczęściej wybierano Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt i Dubaj.

W kwietniu lotnisko obsłużyło ponad 1 milion pasażerów w strefie Schengen i 505 tysięcy w strefie non-Schengen. Pasażerowie transferowi stanowią 25% ogółu. Od początku roku obsłużono ponad 34,7 ton cargo, z czego 8,5 tony w kwietniu.
Made on
Tilda